MXP5KE120CAE3
Part Number:
MXP5KE120CAE3
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO204AL
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
193V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V