MAP5KE24CAE3
Part Number:
MAP5KE24CAE3
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO204AL
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12.8A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V