MXP5KE12CAE3
Part Number:
MXP5KE12CAE3
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO204AL
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.1A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V