MXP5KE130CAE3
Part Number:
MXP5KE130CAE3
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO204AL
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V