MXP5KE13A
Part Number:
MXP5KE13A
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO204AL
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
23.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V