MXP5KE15A
Part Number:
MXP5KE15A
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO204AL
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.6A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V