P6KE200ARLG
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
P6KE200ARLG
Category:
TVS Diodes
Description:
ZEN SUR40 TVS 600W 200V
Manufacturer :
onsemi
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.2A (8/20µs)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
T-18, Axial
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Axial
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
274V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
171V