SMB10J440A-Q1
Part Number:
SMB10J440A-Q1
Description:
TVS SMD 440V 1000W Uni-directio
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
713V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
440V