SMAKNT550CA-Q1
Part Number:
SMAKNT550CA-Q1
Description:
TVS SMD 550V 1000W Bi-direction
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.13A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
614V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
891V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
550V