SMB10J120CA-Q1
Part Number:
SMB10J120CA-Q1
Description:
TVS SMD 120V 1000W Bi-direction
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.17A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
193V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V