SMAK5NT64CA
Part Number:
SMAK5NT64CA
Description:
TVS SMD 64V 1500W Bi-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V