SMAHS6.5A-Q1
Part Number:
SMAHS6.5A-Q1
Description:
TVS SMD 6.5V 400W Uni-direction
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V