SMAKNT85CA
Part Number:
SMAKNT85CA
Description:
TVS SMD 85V 1000W Bi-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V