SMAKNT220A
Part Number:
SMAKNT220A
Description:
TVS SMD 220V 1000W Uni-directio
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
356V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
220V