SMAKNT30A
Part Number:
SMAKNT30A
Description:
TVS SMD 30V 1000W Uni-direction
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V