SMB10J33A
Manufacturer:
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Part Number:
SMB10J33A
Description:
TVS SMD 33V 1000W Uni-direction
Manufacturer :
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18.83A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V