SMAHS8.5A
Part Number:
SMAHS8.5A
Description:
TVS SMD 8.5V 400W Uni-direction
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
27.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V