SMA6SF64CA
Part Number:
SMA6SF64CA
Description:
TVS SMD 64V 600W Bi-directional
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V