SMAK5NT110CA-Q1
Manufacturer:
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Part Number:
SMAK5NT110CA-Q1
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS SMD 110V 1500W Bi-direction
Manufacturer :
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Category :
TVS Diodes
Applications :
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.4A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SMA-NT
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMA-NT
Type :
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V