SMA6SF170A
Part Number:
SMA6SF170A
Description:
TVS SMD 170V 600W Uni-direction
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
275V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
170V