SMB10J350CA-Q1
Part Number:
SMB10J350CA-Q1
Description:
TVS SMD 350V 1000W Bi-direction
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.83A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
567V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
350V