SMA6SF45CA-Q1
Part Number:
SMA6SF45CA-Q1
Description:
TVS SMD 45V 600W Bi-directional
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V