SMAK5NT150CA
Part Number:
SMAK5NT150CA
Description:
TVS SMD 150V 1500W Bi-direction
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V