SMA6SF17A-Q1
Part Number:
SMA6SF17A-Q1
Description:
TVS SMD 17V 600W Uni-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
21.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V