SMAK5NT600A-Q1
Part Number:
SMAK5NT600A-Q1
Description:
TVS SMD 600V 1500W Uni-directio
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.55A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
670V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
971V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
600V