SMA6SF43A-Q1
Part Number:
SMA6SF43A-Q1
Description:
TVS SMD 43V 600W Uni-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V