SMB10J18CA-Q1
Part Number:
SMB10J18CA-Q1
Description:
TVS SMD 18V 1000W Bi-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
34.33A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V