SMAKNT24CA
Part Number:
SMAKNT24CA
Description:
TVS SMD 24V 1000W Bi-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V