SMAHS30A-Q1
Part Number:
SMAHS30A-Q1
Description:
TVS SMD 30V 400W Uni-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V