SMAK5NT200A
Part Number:
SMAK5NT200A
Description:
TVS SMD 200V 1500W Uni-directio
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
324V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
200V