SMB10J15CA
Manufacturer:
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Part Number:
SMB10J15CA
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS SMD 15V 1000W Bi-directiona
Manufacturer :
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Category :
TVS Diodes
Applications :
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
41A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB
Type :
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V