1.5KE20CA
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
1.5KE20CA
Description:
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO201
Manufacturer :
onsemi
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
56A
Operating Temperature :
-50°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17.1V