1.5KE22CA
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
1.5KE22CA
Description:
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE,
Manufacturer :
onsemi
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
51A
Operating Temperature :
-50°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18.8V