SMBJ70CA
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
SMBJ70CA
Description:
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE,
Manufacturer :
onsemi
Applications :
General Purpose
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB (DO-214AA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V