SZMMBZ20VALT3G
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
SZMMBZ20VALT3G
Category:
TVS Diodes
Description:
20 V DUAL COMMON ANODE ZENER DIO
Manufacturer :
onsemi
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.4A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :
40W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3 (TO-236)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
28V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V