SMAJ110A
Manufacturer:
Meritek
Part Number:
SMAJ110A
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC
In Stock:
200
Manufacturer :
Meritek
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.26A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V