SMAJ16CA
Manufacturer:
Meritek
Part Number:
SMAJ16CA
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC
In Stock:
300
Manufacturer :
Meritek
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.38A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V