SMAJ250A
Manufacturer:
Meritek
Part Number:
SMAJ250A
Description:
TVS DIODE 250VWM 405VC
In Stock:
200
Manufacturer :
Meritek
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
990mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
405V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
250V