SMBJ54CA
Part Number:
SMBJ54CA
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC
In Stock:
200
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.89A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V