SMBJ6.5CA
Manufacturer:
Meritek
Part Number:
SMBJ6.5CA
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC
In Stock:
200
Manufacturer :
Meritek
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
53.57A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V