SMBJ17CA
Manufacturer:
Meritek
Part Number:
SMBJ17CA
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC
In Stock:
200
Manufacturer :
Meritek
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
21.74A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V