SMAJ130C
Manufacturer:
Meritek
Part Number:
SMAJ130C
Description:
TVS DIODE 130VWM 231VC
Manufacturer :
Meritek
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.73A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
231V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V