SMBJ58CA
Part Number:
SMBJ58CA
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.41A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V