SMCJ14CAE3/TR13
Part Number:
SMCJ14CAE3/TR13
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
64.7A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V