SMCJ10CE3/TR13
Part Number:
SMCJ10CE3/TR13
Description:
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
79.8A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V