SMCJ85AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
SMCJ85AE3/TR13
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Manufacturer :
Microchip Technology
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V