SMCJ75E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
SMCJ75E3/TR13
Description:
TVS DIODE 75VWM 134VC DO214AB
Manufacturer :
Microchip Technology
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
134V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V