SMCJ28AE3/TR13
Part Number:
SMCJ28AE3/TR13
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
33A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V