SMCJ26E3/TR13
Part Number:
SMCJ26E3/TR13
Description:
TVS DIODE 26VWM 46.6VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
32.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
46.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V