SMCJ15AE3/TR13
Part Number:
SMCJ15AE3/TR13
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
61.5A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V